JANDARMA EKİPLERİ KRALİYET PİTONLARINA EL KOYDU.

SAKARYA’nın Karasu ilçesinde jandarmanın düzenlediği operasyonda, yasak olmasına rağmen evinde 2 adet kraliyet pitonu besleyen R.K.’ye 25 bin TL para cezası kesildi.
Pitonlar ve yılanı beslemek için kullanıldığı değerlendirilen 11 adet canlı hamster, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Karasu ilçesine bağlı Yalı Mahallesi’nde oturan R.K. isimli kişinin evine, yasaklı hayvanlar beslediği ihbarı üzerine operasyon düzenledi. Operasyonda evde yapılan aramalarda 2 adet kraliyet pitonu bulundu. Ayrıca, pitonları beslemek için kullandığı iddia edilen 11 adet canlı hamster da ele geçirildi.

R.K.’ye Hayvanları Koruma Kanununa Muhalefet suçundan 25 bin TL idari para cezası uygulanırken, hayvanlar da Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından koruma altına alındı. R.K.’nin yılanları canlı değil, dondurulmuş ve paketlenmiş haldeki hamsterlarla beslediğini, evde bulunan canlı hamsterların evcil hayvanı olduğunu söylediği öğrenildi.