YENİDEN REFAH PARTİSİ KARASU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RECEP ÖZDEMİR HAKKINDA ÇIKAN İDDİALAR ŞOK ETKİSİ YARATIRKEN, EĞİTİM KURUMUNDAKİ KİŞİ ŞİMDİDEN BUNLARI YAPARSA SORUSU AKILLARA GELDİ.

Karasu'da yerel bir gazetede çıkan haberler sonrasında Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile Ak Parti Karasu İlçe Teşkilat Başkanı'nın ortak yaptığı basın açıklaması içindeki bazı detaylar pes dedirtti. Başkan İshak Sarı

İŞTE O AÇIKLAMA

Karasu Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı İshak SARI ile AK Parti Karasu İlçe Başkanı Recep AKSU’dan Basın Açıklaması
Karasu Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı İshak SARI, Belediye Başkan Adaylarından birinin bir internet haber sitesinde canlı yayın esnasında kendisiyle ilgili iddiaları ile ilgili basın açıklamasında bulundu:

Belediye Başkan Adaylarından biri, bizim hukuki ve ahlaki çalışmalar yapmadığımızı iddia etmiş. Kendisini eğitimci ve hukukçu olarak tanımlayan şahsın, bir eğitimci olduğunu vurgulamasına rağmen özel kurumlarında görev verdiği öğretmenleri asgari ücretle çalıştırdığı, bir kısmını yarı zamanlı istihdam ettiği kamuoyunun malumudur. Bir öğretmeni asgari ücrete mahkum etmek, yarı zamanlı çalıştırmak hatta sigortalarını yatırmamak ahlaki mi? Önce buradaki ahlak sorgulansın.

Biz mevcut Belediye Başkanıyız! Seçim çalışması yaptığımız zamanlarda ilçe teşkilatımızla hareket ediyoruz, normal zamanlarda ise personelimiz bize eşlik ediyor. Birileri benim hâlâ Belediye Başkanı olduğumu ve yanımda bulunması gereken personelimin elbette yanımda olacağını anlamazlıktan gelerek bunu seçim malzemesi yapmaya çalışıyor. Karasulu hemşehrilerimiz bu söylemlere prim vermeyecektir.

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Recep AKSU ise basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
Karasu AK Parti İlçe Teşkilatı olarak seçim bütçesi oluşturduk ve Belediye bilbordlarını biz kiraladık. Herkes KARSAŞ’a başvurup şirketin sunduğu imkanları kullanabilir. Orası ticari bir kuruluş ve seçim bütçemizden kullanıp Belediyemiz kazansın diyerek KARSAŞ tesisinde kahvaltı da yaptık. Şirket tarafından bu kahvaltının faturası kesildi ve tarafımızca ödemesi gerçekleştirildi. Belediyemizi bizim gibi düşünüyor ise KARSAŞ’ın tesislerinde tüm partiler ve adaylar programlarını yapabilir.

Kimsenin önünde bir engel yok. Seçim çalışmasının, seçim bütçesinin ne olduğunu, teşkilatçılığı bilmeyen, parti parti gezen, seçim atmosferine girildiğinde kendine bir parti bulup o şekilde yol alan, uğradığı her parti teşkilatının içini boşaltan güruhun estirmeye çalıştığı rüzgar, hemşehrilerimizin irfanı sayesinde amacına ulaşamayacaktır.


Bizleri eleştirenler kendi takım arkadaşlarına bir baksınlar. Kimin kimle yürüdüğü belli. Göreve gelme imkanı bulunduğu takdirde bu şahısların ve perde arkasındaki destekçilerinin daha önce tecrübe edildiği üzere ne yapacağı gün gibi aşikardır. Milletimiz her şeyi gayet açık bir şekilde görmektedir. Batıyı örnek gösterenler gibi Batı karşısında ezik biri olmadık, olmayız. Hırsla ve pervasızca ortaya konulan söylemlerin sahiplerini önce Allah’a sonra milletimize havale ediyoruz. dedi.